Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 16:08

Щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в України

Голодомор в Україні на початку ХХ століття забрав життя мільйонів. Масовий голод у країні, спрямований на геноцид українського народу, став національною трагедією і був визнаний на міжнародному рівні. Як і кожного року в нашій школі вшановують пам’ять вбитих Голодомором 1932-33 років.

З 22 листопада по 24 листопада були проведені заходи щодо вшанування пам“яті жертв Голодомору. В 5А класі класний керівник О.М. Малець О.М. спільно з вихованцями провела виховну годину «Запалімо свічку». Діти ознайомились з сторінками трагічної історії того часу, обговорили та інсценізували оповідання «Три колоски» М.Комумінської, прочитали вірш-молитву «Марія» У. Самчук. 8А клас під керівництвом вихователя Л.П. Важохи взяли участь в інформаційній годині «Розп’яті мільйони без вини». Діти декламували вірші, розповідали про долі померлих від голоду. учасники заходу переглянули кадри документальної стрічки про складні періоди української історії. В 7Б класі відбулась година-реквієм «Жертвам Голодомору присвячується»,яку організувала та провела вихователь В.Р. Предзимірська. Вихованці зачитували спогади свідків цих подій, декламували вірші. Дівчина-Україна (Рудик С.) звертається до присутніхз монологом про Святий хліб. Пригостила короваєм гостей та учасників, закликаючи берегти кожну крихту хліба. Вихователь 2А М.М. Сайчук підготувала та провела для своїх дітей розповідь з елементами бесіди «Голодомор 1932-1933 років – трагічна сторінка історії України». Вихователь розповіла дітям про долю людей, які пережили Голодомор, зазначаючи,що страшно про це говорити і думати, але забувати не можна.

Скорботною традицією в школі стала акція «Незабудки пам’яті», яка відбулась 24 листопада. В ній беруть участь усі школярі, діти виготовляють власноруч сині незабудки, які кріплять на чорну карту України. З вступним словом до учнів звернувся директор школи А.Я. Солтис, розповідаючи про трагічну сторінку в історії України – Голодомор 1932-1933 років. Про ціну хліба для кожного і бережливе ставлення до нього. Вихованці 8Б класу декламували вірші про жахливі події, проголошуючи, що минуло 85 років з того часу, але сучасники повинні пам’ятати і розуміти значення тієї трагедії, яка спіткала український народ, внаслідок чого мільйони людей загинули від штучного голоду.

Переглядів: 551 | Додав: Rawa-internat | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »