Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 19:19

Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Голодомор в Україні на початку ХХ століття забрав життя мільйонів. Масовий голод у нашій країні, спрямований на геноцид українського народу, став національною трагедією і був визнаний на міжнародному рівні. Як і кожного року, в Україні вшанують пам’ять вбитих Голодомором 1932-33 років.
З 19 листопада по 22 листопада в Рава-Руському ліцеї були проведені заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

20.11. в 3Б класі був проведений урок пам’яті «Голодні роки» під керівництвом вихователя Мідляр Л.О. У вступному слові Людмила Олександрівна коротко розповіла про Голодомор 1932-33 років та його наслідки. Школярі переглянули уривок з фільму «Урок минулого в музеї пам’яті жертв Голодомору». Третьокласники читали та обговорювали оповідання, декламували вірші. Запалили свічки і хвилиною мовчання вшанували померлих під час Голодомору. Діти подарували присутнім квітки незабудки, виготовлені власноруч, в знак пам’яті про душі померлих у ті роки.

21.11. вихователь Лущик О.Д. та класний керівник Саламаха М.С.. провели інформаційну годину «Не згасни, свічко пам’яті». Восьмикласники повідомили присутнім, що 87 років тому по Україні гуляла смерть. Смерть без війни, без посухи чи потопу. Смерть на ім’я голод. Діти декламували вірші, розповідали про долі померлих від голоду. Дригель О. прочитав молитву за померлих дітей. Вихованці переглянули кадри документальної стрічки про складні періоди української історії. Лущик О.Д. зачитала спогади свідків цих подій. Адже свідки Голодомору – це голоси правди того часу. Восьмикласники звернулись до присутніх з монологом про Святий хліб. Вони роздали спечені символічні колосочки усім гостям і учасникам, закликаючи шанувати кожну крихту хліба. Хвилиною мовчання було вшановано без вини загиблих у часи Голодоморів.

23.11. в 4А класі вихователь Сайчук М.М. провела бесіду «Не повторися, біль душі людської». Вихователь розпочинає бесіду із запитання – що дітям відомо про Голодомор. Вихованці висловлюють свою думку, демонструючи ставлення до подій того часу. Далі Мирослава Михайлівна розповідає дітям про долю людей, які пережили Голодомор. Вихователь зазначає, що страшно про це говорити і думати, але забувати не можна.Діти декламують вірші, зачитують уривки спогадів свідків Голодомору.

Скорботною традицією в школі стала акція «Незабудки пам’яті», яка відбулась 22 листопада. В ній беруть участь усі школярі. Діти виготовляють власноруч сині незабудки, які кріплять на чорну карту України. З вступним словом до учнів звернувся директор школи А.Я. Солтис, розповідаючи про трагічну сторінку в історії України - Голодомор1932-1933 рр. Про ціну хліба для кожного і бережливе ставлення до нього. Вихованці 8Б та 4А класів декламували вірші про жахливі події. Минуло 87 років з того часу, але ми повинні пам’ятати і розуміти значення тієї трагедії, яка спіткала український народ, внаслідок чого мільйони людей загинули від штучного голоду; і застерегти від повторення страшних помилок.

Переглядів: 297 | Додав: Rawa-internat | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2020  »